Lvdt SDVG-100B-VA-CFP Soway
Lvdt SDVG-100B-VA-CFP Soway
Lvdt SDVG-100B-VA-CFP Soway
  • Part Number: SDVG-100B-VA-CFP
  • Category: Lvdt
  • Manufacturer: Soway
  • Product Origin: Germany Country Germany
  • Issue Date: 2022-04-18 11:04:23
  • DataSheet Link:
  • SKU: 67213491
  • Certified Refurbished Save 30-60% vs New Price
  • Fully Tested & Calibrated 100% Functional Test - Test & Calibration Report Included
  • 3-12 Months Warranty Guaranteed Functional Warranty
  • Fast Dubai Shipping 5-10 Days Delivery to Dubai - Ready Express International Shipping
New Product
Non-Authorized Line
Ship by: 3-4 Months
Out Of Stock
Never Used W/O Package
Surplus
Reeman Packaging
Ship by: 3-10 Business day
Out Of Stock
Refurbish Grade A
Repair, Fully Function test
Repaint (90% Like new)
Certified Refurbished
Ship by: 10-14 Business day
Refurbish Grade B
Used, Repair, Fully Function test
Ship by: 4-12 Business day
Soway
LVDT Linear Position Sensors
Separate Core Displacement Sensor
SDVG20-100B-VA-CFP
20 = Diameter of Sense body 20mm
100 = Displacement range 100mm
B = Non-Linearity = 0.50%
V = Voltage Output: 0~5V
A = AC output
C = Cylindrical
F = O.D 20mm